Zatorzanka wygrywa w hicie kolejki !!!

W przedostatniej kolejce oświęcimskiej klasy A doszło do wyczekiwanego przez kibiców obu zespołów szlagieru pomiędzy LKS Zatorzanka Zator a LKS Rajsko.Drużyny te przed spotkaniem się między sobą miały jako jedyne w całej lidze status niepokonanej dlatego to spotkanie było tak ważne dla pretendentów do awansu.Od początku spotkania było widać bardzo duże zaangażowanie po obu stronach boiska.Już w 2 minucie spotkania dobrą sytuacje miał Żak po przebitce wygranej przez Ottawe jednak bramkarz przyjezdnych okazał się w tej sytuacji lepszy.W 10 minucie odpowiedziała drużyna z Rajska po stałym fragmencie które były ich kluczową bronią jednak strzał napastnika dobrze wyczuł Flejtuch.Drużyna prowadzona przez trenera Bąka próbowała akcji oskrzydlających i próby dorzucenia na rosłych napastników lecz tego dnia dobrze spisywała się linia obrony zatorskiego klubu.Zatorzanie odpowiedzieli kilkoma groźnymi strzałami z dystansu jednak celność pozostawiała wiele do życzenia.Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 0:0.Żadna z ekip nie chciała popełnić błędu i stracić bramki przez co obie drużyny grały dosyć defensywnie aby się zbytnio nie odkryć.Druga połowa przyniosła trochę więcej emocji w 50 minucie dobrze piłkę zastawił Michałek i podał do Stefaniaka a strzał bocznego pomocnika minimalnie minął słupek bramki gości.Chwilę później w dobrej sytuacji przestrzelił Ottawa.Swoją sytuacje miało też LKS Rajsko w 65 minucie po zamieszaniu w polu karnym jednak nikt nie zdołał przepchać futbolówki do bramki.Warto w tym spotkaniu pogratulować postawy juniorowi Jarosławowi Mika który zagrał zawody na bardzo wysokim poziomie.W 81 minucie doszło do przełomowego momentu dla zawodników i kibiców Zatorzanki po rzucie rożnym jeden z obrońców zagrał ręką w polu karnym sędzia bez wahania wskazał na wapno a z 11 metra niczym rutyniarz bramkę zdobył Sebastian Baluś.Od tego momentu lider z Rajska postawił wszystko na jedną kartę i wysoko zaatakował gospodarzy jednak Ci skutecznie obronili się aż do ostatniego gwizdka sędziego.Zatorzanka Zator po tym spotkaniu wskakuje na fotel lidera.Już za tydzień zmierzy się z Gorzowem któremu w tym sezonie zbytnio gra się nie układa i zajmuje odległe 14 miejsce w ligowej tabeli.