Młodziki Zatorzanki w Finałach „Wakacje z Piłka Nożną”

Rekordowa liczba ponad 10 tys. młodych zawodników uczestniczyła w rozgrywkach tegorocznej, czwartej edycji „Wakacji z piłką nożną" – autorskiego programu finansowanego przez samorząd Małopolski. W sobotę 20 sierpnia 2016 r. w Krakowie Swoszowicach rozegrano mecze finałowe turnieju. Młodziki Zatorzanki też tam byli.

Z roku na rok autorski projekt Małopolski, realizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych zawodników w wieku 10-13 lat. W tegorocznej edycji rozegrano ponad 170 turniejów, w których wzięło udział ponad 700 zespołów - w sumie ponad 10 tys. uczestników projektu. Kto wie czy wśród nich nie ma przyszłych zawodników reprezentacji Polski bo poziom rozgrywek w Krakowie stał na bardzo wysokim poziomie.

W finałowych meczach zmierzyło się 10 drużyn, po dwie najlepsze reprezentacje z każdego subregionu Małopolski. Wśród nich były też zespoły z Małopolski Zachodniej :AKS Beskid Andrychów,LKS Zatorzanka Zator oraz KS Dąbrovia Wielogłowy, Orlik Szalowa, KS Górale Nowy Targ, KO Wilki Zawoja, LKS Rylovia Rylova, MOSiR Tuchów, LKS Lotnik Kryspinów oraz LKS Grodzisko Raciechowice.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali zawodnicyAKS Beskidu Andrychów, którzy w finale pokonali KS Górali Nowy Targ. Trzecie miejsce zajęli zawodnicyLKS Lotnik Kryspinów, a czwarteLKS Zatorzanka Zator.Cztery najlepsze drużyny z całej Małopolski w nagrodę biorą już udział w tygodniowym obozie sportowym w ośrodku wypoczynkowym w Zawoi, który stanowi doskonałą okazję do szlifowania piłkarskich umiejętności, a także integracji drużyny.

Ambasadorem projektu „Wakacje z piłką nożną" jest selekcjoner reprezentacji polski w piłce nożnej, Małopolanin Adam Nawałka.

Młodziki Zatorzanki jadąc na ten finałowy turniej marzyli o awansie do najlepszej czwórki ,który dawał im możliwość uczestniczenia w obozie piłkarskim. Zawodnicy Zatorzanki dzięki zaangażowaniu i woli walki w fazie grupowej turnieju spisywali się bardzo dobrze .Pierwszy mecz co prawda przegrali nieznacznie z Lotnikiem Kryspinów 0-1, by w kolejnych meczach zwyciężyć z Rylovią Rylów 3-0 i Dabrovią Wielogłowy 1-0. W ostatnim grupowym meczu przyszła porażka 1-2 z Wilkami z Zawoi, ale wcześniejsze wygrane dały awans do strefy medalowej. W meczu o finał Zatorzanka spotkała się ze zwycięzca rozgrywek Beskidem Andrychów wynik 1-5. W meczu o trzecie miejsce naszym zawodnikom zabrakło trochę sił w meczu z Kryspinowem 0-5 i nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszej edycji programu w 2013 roku ,kiedy zajęliśmy trzecie miejsce Należy jednak cieszyć. się z postawy drużyny, która bardzo dobrze wypadła na tle drużyn z całej Małopolski. W młodzikach naszej drużyny zabrakło też utalentowanego zawodnika Bartłomieja Kolec, który wyjechał na obóz przygotowawczy ze swoja nową drużyną Ruch Chorzów.

Skład Młodzików Zatorzanki:

Klaudiusz Dudko- bramkarz, Kamil Hajduk, Patryk Banaszak, Adrian Kozak, Patryk Wądrzyk, Dawid Wądrzyk, , Michał Hruby, Kacper Kwadrans, Kacper Galus, Patryk Bałuch, Kacper Bujas, Konrad Szarek