Nowe zdjęcia,podsumowanie rogrywek

LKS ZATORZANKA LIDEREM A KLASY

Dobiegła końca jesienna runda rozgrywek piłkarskich na boiskach A klasy. Liderem rozgrywek na półmetku jest drużyna seniorów Zatorzanki ,która nie zaznała jeszcze porażki.

Runda jesienna rozpoczęła się od zdecydowanych zwycięstw w meczach z Łękami, Kętami, Witkowicami, Zaborzem , Malcem i Podolszem. W trakcie sezonu przyszedł słabszy moment ,gdzie były dwa remisy z Bobrkiem i Brzeszczami oraz szczęśliwie wygrane mecze z Grojcem 2-1 i Przeciszowem 2-1 oraz bardzo ważne zwycięstwo w Polance Wielkiej 2-0. Decydujący pojedynek odbył się w przedostatniej kolejce kiedy to Zatorzanka podejmował pretendenta do tytułu LKS Rajsko i zwyciężyła w tym spotkaniu 1-0. Już po tym meczu zawodnicy głośno śpiewali „Lidera mamy i nigdy go nie oddamy” .W ostatnim jesiennym meczu Zatorzanka z łatwością pokonała ostatni zespół ligi Gorzów 5-0. Statystyki drużyny to 11 zwycięstw i 2 remisy co dało 35 punktów i stosunek bramek 40-10. Bardzo cieszy taka postawa drużyny teraz wszystko w nogach i głowach zawodników , a szczególnie ważny będzie okres przygotowawczy przed rundą wiosenna by nie zaprzepaścić szansy awansu do ligi okręgowej –mówi trener niebiesko- białych Marcin Folga.

Zatorzanka w roku jubileuszu 90-lecia zrzesza młodzież w największej jak dotąd ilości zawodników w aż sześciu kategoriach wiekowych ,którzy spisują się bardzo dobrze w swoich rozgrywkach. Orliki i Żaki wygrali kilka turniejów na boiskach „orlikach „ i zawzięcie trenują ,by jak najlepiej grać w piłkę nożną. Bardzo cieszy też liczebność tej grupy co dobrze rokuje na przyszłość piłki nożnej w Zatorzance i naszym pięknym mieście. Młodziki zajmują pierwszą pozycje w lidze powiatowej wraz z drużyną z Osieka. Trampkarze po kilku pierwszych nieznacznie przegranych meczach wrócili do zwycięstw i zajmują miejsce w środku tabeli ligi okręgowej. Najsłabsze miejsce w tabelach zajmują Juniorzy Starsi ,jednak oni rywalizują w lidze wojewódzkiej ,gdzie występują renomowane zespoły z Krakowa, Tarnowa ,Nowego Sącza i innych dużo większych miast niż Zator. Jednak nasi młodzi zawodnicy w każdym meczu walczą o jak najlepszy rezultat , a kilku z nich gra z dużym powodzeniem w pierwszej drużynie seniorów.