Turniej mikołajkowy Żaków

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Orlików i Żaków

W dniu 11 grudnia 2016 r Zarząd LKS „Zatorzanka” Zator zorganizował turniej piłkarski na hali sportowej dla najmłodszych zawodników klubu.

Trybuny zatorskiej hali sportowej zostały zapełnione do ostatniego miejsca. Dzieci były dopingowane przez rodziców, dziadków, rodzeństwo i sympatyków klubu. W obu kategoriach wiekowych udział wzięło 96 zawodników .

Na początek dnia rywalizacje rozpoczęły żaki /rocznik 2008 i młodsi/. W tej kategorii wiekowej Zatorzanka zaprosiła na turniej drużyny ze Spytkowic, Polanki Wielkiej
i Oświęcimia. Dla wielu młodych zawodników były to pierwsze oficjalne zawody sportowe
co bardzo ich motywowało. Piłkarze dopingowani przez pełną widownię rozgrywali swoje mecze wkładając w każde kopniecie piłki i każde starcie z przeciwnikiem całe swoje serce.
W tym czasie cała Zatorska hala pękała w szwach co świadczy o największej popularności piłki nożnej w naszej Gminie.

Wynik

KS Soła Oświęcim

LKS „Strumień” Polanka W.

LKS „Astra” Spytkowice

LKS „Strumień” Polanka W.

KS Soła Oświęcim

W kolejnej odsłonie do rywalizacji przystąpili trochę starsi zawodnicy, a wiec orliki /rocznik 2006 i młodsi/. Na zaproszenie „Zatorzanki” przyjechali goście z Brzeszcz, Polanki Wielkiej oraz sąsiedzi z Palczowic. Mecze miedzy drużynami były zacięte i pełne zaangażowania, sportowej walki i radości jaką jest gra w piłkę nożną. W turnieju mikołajkowym najmłodszych drużyn nie podsumowywano wyników meczy , bo każdy w tym dniu był wygranym.

Wynik

KS „Górnik” Brzeszcze

Wszyscy zawodnicy po zawodach otrzymali słodkie mikołajkowe poczęstunki.

Niestety w naszej Gminie zawodnicy Zatorzanki nie mają konkurencji, gdyż jak widać poza Palczowicami w turniejach nie występuje żaden inny piłkarski Klub z terenu naszej gminy, pomimo deklaracji, iż takie drużyny w tych klubach występują.

Rozwój sportowy oraz działania wychowawcze dzieci i młodzieży są zadaniem priorytetowym Zarządu LKS „Zatorzanki”, dlatego zajęcia, treningi i zawody organizowane
są przez cały rok, nie wyłączając przerwy zimowej.

W kolejnych terminach po bardzo udanej rundzie jesiennej do gry ruszają Młodzicy /rocznik 2004 i młodsi/, którzy wystąpią w halowych mistrzostwach powiatu. Na tych mistrzostwach oraz kilku innych turniejach zagrają również dwie drużyny Zatorzanki Trampkarzy /rocznik 2002 i młodsi/ oraz Juniorzy Młodsi /rocznik 2000 i młodsi/ i Juniorzy Starsi /rocznik 1998 i młodsi/.