Zator skuteczniejszy od Malca!

W 5 kolejce oświęcimskiej klasy A przewodząca tabelą drużyna z Zatora podejmowała w wyjazdowym spotkaniu zespół Zgody Malec.Początek meczu nie należał jednak do najłatwiejszych zespół Zgody zepchnął Zatorzankę do obrony i atakował jednak nie zdołał strzelić bramki z powodu dobrej postawy bramkarza Krzysztofa Flejtucha który dobrze interweniował w sytuacji 1 na 1 z napastnikiem gospodarzy.W 25 minucie spotkania Michałek w swoim stylu zastawił piłkę i prostopadłym podaniem uruchomił wbiegającego z drugiej linii Ottawę a ten strzałem w lewy róg zapewnił prowadzenie zespołowi Zatora.Mecz był dość wyrównany i drużyny wymieniały się atakami w których jednak więcej zimnej krwi zachowali Zatorzanie.Goście podwyższyli na 2:0 jeszcze przed przerwą dobre podanie na prawą stronę otrzymał Żak który nie zdecydował się na strzał i wycofał piłkę na 16 metr do Ottawy a ten mocnym strzałem podwyższył wynik rozgrywki.Do końca pierwszej połowy pod obiema bramkami nie działo się już nic co by mogło zagrozić i zmienić wynik meczu.Po zmianie stron zespół z Malca próbował strzelić bramkę kontaktową ale nie mógł znaleźć sposobu na bramkarza Zatorzanki.Do groźniej sytuacji doszło w 53 minucie spotkania po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Stefaniaka najlepiej w polu karnym odnalazł się Skrobacz ale piłka o centymetry minęła dalszy słupek bramki.W 59 minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym Żak wyprzedził stopera gospodarzy i zdaniem arbitra głównego był faulowany,rzut karny pewnym strzał w prawy górny róg bramki zamienił Baluś który jak na razie z 11 metra w tym sezonie się nie pomylił.Bramka na 3:0 trochę podcięła skrzydła zawodnikom Zgody i coraz częściej Zatorzanka dochodziła do dogodnych sytuacji jednak byli bardzo nieskuteczni.Po dobrym podaniu ze środka pola przez Makucha w sytuacji 1 na 1 znalazł się Stefaniak jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału.Następna okazję miał Makuch który w ładny sposób przerzucił futbolówkę nad głową zawodnika z Malca i strzałem z powietrza próbował zdobyć kolejną bramkę jednak strzał pozostawiał wiele do życzenia.W 80 minucie boiskowej rywalizacji trener Marcin Folga wpuścił na boisko Kukiełkę który w pierwszym kontakcie z piłką zdołał strzelić bramkę jednak wcześniej sędzia boczny podniósł chorągiewkę.Zatorzanka po bardzo wymagającym meczu wygrywa w Malcu 3:0 gra naszych zawodników nie była w tym meczu dobra ale takie spotkania także trzeba umieć wygrywać.Zator pozostaje nadal na 1 miejscu w tabeli a już za tydzień w sobotę na własnym stadionie w spotkaniu derbowym podejmie zespół Skawy Podolsze który w ostatnim ligowym meczu zrobił sporą niespodziankę i wygrał z zespołem Kęt.Na to spotkanie gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków naszego klubu sobota 17 września godzina 17:00 Zatorzanka Zator - Skawa Podolsze !!!

Skład:Flejtuch,Wolanin(70.Guzdek),Baluś,Skrobacz,Czapiewski,Żak(75.Kobylański),Makuch,Leszczyński,Stefaniak,Ottawa,Michałek(80.Kukiełka)

Zgoda Malec-Zatorzanka Zator 0:3(0:2)