Zatorzanka nabiera prędkości

Wielką Sobotę 30 kwietnia o godzinie 15:00 Zatorzanka udała się na wyjazd do Żarek. Zawodnicy wiedzieli od początku, że jest to trudny przeciwnik, a ponadto w ligowej tabeli był o 7 punktów przed drużyną z Zatora co tym bardziej pokazywało wagę tego spotkania.

Od początku mecz był bardzo ostry i zawodnicy z obu drużyn nie odpuszczali żadnych piłek. W pierwszej połowie było kilka wyśmienitych sytuacji z obu stron, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki. W drugiej połowie to już drużyna Gości dyktowała warunki i po jednej z dogodnych sytuacji P. Stefaniak strzałem z szesnastego metra pokonał bramkarza Gospodarzy. To pobudziło zawodników LKS Żarki, którzy chcieli za wszelka cenę doprowadzić do wyrównania przez co narażali się na bardzo groźne kontry. Po jednej z akcji D. Woźniaka drugą bramkę dla Zatora strzelił znów P. Stefaniak nie dając bramkarzowi żadnych szans strzałem z jedenastego metra. Zatorzanka miała jeszcze wiele dogodnych sytuacji, lecz żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. W ostatniej akcji meczu dla drużyny Gospodarzy został podyktowany rzut karny, który został perfekcyjnie wykorzystany przez zawodnika z Żarek. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 i dzięki tym ważnym trzem punktom Zatorzanie zmniejszają stratę do drużyny LKS Żarki, która wynosi już tylko 4 punkty. Dobrą prognozą na kolejna lata jest fakt, że dwóch zawodników z juniorów, którzy zadebiutowali w dzisiejszym spotkaniu, pokazało się z bardzo dobrej strony.

Zatorzanka Zator: F. Lichański - J. Mika, P. Pindel, K. Skrobacz, S. Stybak (D. Ćwiertnia) - K. Wolanin, R. Makuch             (P. Leszczyński) ,W. Kwiatkowski, A. Celej (D. Woźniak), P. Stefaniak- K. Michałek (K. Ottawa)

LKS Żarki - LKS Zatorzanka Zator 1:2 (0:0)