Derby gminy dla Zatorzanki!!!

Przed rozpoczęciem derbowego spotkania pomiędzy Zatorzanką Zator a Skawą Podolsze na trybunach można było dostrzec liczną grupę kibiców obu zespołów co tylko potwierdzało jak ważne jest to spotkanie dla drużyn z gminy.Początek spotkania to optyczna przewaga gospodarzy z której jednak za wiele nie wynikało Zatorzanka długo utrzymywała się przy piłce lecz brakowało podania otwierającego drogę do bramki.W 22 minucie meczu Zator zaskoczył rywali z Podolsza wrzut z linii bocznej Czapiewskiego do Ottawy nasz napastnik obrócił się i huknął nie do obrony dając prowadzenie.Skawa próbowała szybko wyrównać ale ich akcje były bardzo nie dokładne i często szybko tracili futbolówkę.Zatorzanie nie spoczęli na laurach i w 35 minucie sprytnie szybko rozegrali rzut rożny Stefaniak podał krótko do Stanka a ten precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza gości umieszczając piłkę w siatce.Skawa mocno zagrażała wyżej notowanemu zespołowi w tabeli głównie ze stałych fragmentów ale tego dnia nie wystarczyło to na dobrze dysponowaną obronę i bramkarza Zatora.Jeszcze przed przerwą do głosu doszli zawodnicy trenera Marcina Folgi w 41 minucie gry Stefaniak ruszył lewą stroną złamał do środka i płaskim strzałem od słupka zmienił wynik meczu na 3:0.Do szatni gospodarze schodził wygrywając zasłużenie po dobrej i składnej grze pierwszej połowie spotkania.Już w 46 minucie meczu chwilę po gwizdku arbitra rozpoczynającą drugą połowę w sytuacji 1 na 1 znalazł się Stefaniak po podaniu od Żaka jednak kąt z którego strzelał był zbyt duży i dobrą interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych.Po tej akcji zespół Zatorzanki umiejętnie się cofnął i czekał na rywali w celu wyprowadzenia kontry.W 57 minucie sędzia główny dopatrzył się przewinienia Guzdka w polu karnym i wskazał na 11 metr,Flejtuch dobrze wyczuł zamiar strzelca jednak strzał był zbyt mocny.Po upływie 15 minut drugiej połowy Zator znów zaatakował dobrą piłkę na krótki słupek z rzutu rożnego posłał Stanek a obrońców Skawy uprzedził Makuch strzelając głową i zdobywając swoją 3 bramkę w sezonie.Kilka minut później Zatorzanie ponowie szukaj okazji z rzutu rożnego jednak tym razem zabrakło precyzji przy główce Skrobacza który wygrał walkę o pozycje przy stałym fragmencie.Swoją okazje miał też Ottawa który otrzymał prostopadłe podanie od Leszczyńskiego minął dwóch stoperów gości jednak jego strzał zatrzymała poprzeczka.W 74 minucie doszło do zamieszania w polu karnym Zatora a prezent wykorzystał zawodnik Podolsza strzelając bramkę na 4:2.W końcówce spotkania Zator próbował jeszcze przycisnąć Skawę która nieco opadła z sił.Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Czapiewski dobrym podaniem obsłużył Żaka a ten strzałem z 20 metra podwyższył prowadzenie Zatorzanki.Drużyna z Zatora wygrała zasłużenie derby 5:2 była zdecydowanie lepsza w boiskowych poczynaniach.Dziękujemy wszystkich kibicom którzy przybyli na stadion i głośno wspierali drużynę Zatorzanki ponieważ pogoda tego dnia nie rozpieszczała.Już za tydzień w niedzielę zespół znajdujący się przy ulicy Parkowej zmierzy się z drużyną Lks'u Bobrek już dziś gorąco zapraszamy na ten mecz!

Skład:Flejtuch,Wolanin(40.Guzdek),Baluś,Skrobacz,Czapiewski(85.Kukiełka)Stanek,Makuch,Leszczyński,Stefaniak(70.Kobylański),Żak,Ottawa

Zatorzanka Zator-Skawa Podolsze 5:2(3:0)