Zatorzanka pokazała charakter!

Był to mecz ekip, które dobrze weszły w sezon. Obie znajdowały się wysoko w tabeli. Faworytem byli przyjezdni, którzy wzmocnili skład i zdobyli nim komplet punktów.

Kto spóźnił się na mecz, nie zobaczył gola numer jeden, gdyż padł on w 2. minucie. Marcin Barciak zagrał głową do Wierzbica. Członek sztabu szkoleniowego LKS Bobrek wyszedł na sytuację jeden na jeden z bramkarzem i przelobował Flejtucha. W 36. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Rozegrali szybko rzut wolny. Do piłki, która przeszła nad obrońcami doszedł Michał Barciak i nie zmarnował świetnej okazji strzeleckiej. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Dariusza Łukaszki i Pawła Wierzbica. Dwie minuty przed upływem 45 minut rzut rożny wykonywał Samuś, a gola zdobył Tomasik.

Zatorzanka nie miała zamiaru się poddać i zrezygnować z walki o korzystny wynik. W 49. minucie Stefaniak wykorzystał dobre podanie Stanka. W końcówce gra do końca zespołu gości opłaciła się. W 87. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem precyzyjny strzał lewą nogą oddał Ottawa. W 89. minucie był remis. W zamieszaniu podbramkowym dobrze zachował się K. Wolanin. Oddał on mocny strzał z bliska.

– W pierwszej połowie mieliśmy więcej z gry i więcej sytuacji strzeleckich. W drugiej mogliśmy strzelić bramki, by uspokoić sytuacje, ale tego nie zrobiliśmy. W końcówce zabrakło nam koncentracji – powiedział Dariusz Łukaszka, trener LKS Bobrek.

– To był mecz walki. Dobrze, że wybroniliśmy choćby jeden punkt – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Niedziela 25 września LKS Bobrek – Zatorzanka Zator 3:3 (3:0)
Bramki:1:0 Wierzbic (2.), 2:0 Michał Barciak (36.), 3:0 Tomasik (43.), 3:1 Stefaniak (47.), 2:3 Ottawa (87.), 3:3 K. Wolanin (89.)

Składy:
LKS Bobrek:Korzec – Samuś, Tomasik, Pater, Żyła – R. Dziędziel, Matlak, Michał Barciak, K. Chylaszek – Tomasik, Marcin Barciak. Trenerzy: Dariusz Łukaszka i Paweł Wierzbic.

Zatorzanka Zator:Flejtuch, P. Wolanin (80. Guzdek), Kukiełka (16. Mika), Baluś, Czapiewski, Leszczyński, Makuch, Żak (70. K. Wolanin), Stefaniak, Ottawa, Stanek. Trener: Marcin Folga