Makuch zapewnia cenne 3 punkty!

Przed meczem zdecydowanym faworytem była drużyna gospodarzy.Tydzień temu zespół z Zatora zremisował 3:3 w Bobrku zaś Grojec przegrał u siebie 3:1 z TS Hejnał Kęty.Zatorzanka od początku chciała szybko zaatakować i zdobyć bramkę aby kontrolować mecz.Jednak zespół z Grojca skutecznie oddalał zagrożenie od własnej bramki i szukał swoich okazji w grze z kontry.W 21 minucie po jednej z kontr goście dopięli swego i mierzonym strzałem w okienko bramki wyszli na prowadzenie.Gra Zatora w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia jak i skuteczność w przodzie.Najgroźniejsza akcja w pierwszej połowie dla gospodarzy to rzut rożny z 30 minuty meczu po którym to piłka została wrzucona na długi słupek a tam skutecznie główkował Skrobacz jednak strzał odbił się od poprzeczki a akcji nikt nie zamknął.Swoją okazje miał również Ottawa po podaniu z prawego skrzydła jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.Zatorzanie grali nieco chaotycznie a podania były niedokładne w efekcie czego do szatni schodzili przegrywając 1:0 z Grojcem co było nie małą niespodzianką.Na drugą połowę lider A klasy wyszedł bardziej zdeterminowany i było widać że chcą zgarnąć pełną pule w tym meczu.W efekcie czego druga odsłona wyglądała jak na jedną bramkę Zatorzanka atakowała a drużyna z Grojca schowana za podwójną gardą niczym wytrawny bokser oczekiwała na szansę skontrowania drużyny gospodarzy.Minuty upływały a na zegarze nadal widniał wynik 1:0 dla gości.Od 70 minuty gospodarze postawili wszyscy na jedną kartę grając na 3 obrońców defensywą w tym czasie dowodził Baluś.Taktyka ta już mogła przynieś efekty w 75 minucie jednak stu procentowej sytuacji nie wykorzystał Michałek a dwie minuty później Ottawa.Kibice którzy opuścili stadion w 90 minucie przegapili tak naprawdę najlepsze.W 1 minucie doliczonego czasu gry po strzale Stefaniaka piłkę do własnej bramki skierował obrońca Grojca.A następnie po wywalczeniu rzutu rożnego przez Kobylańskiego w ostatniej minucie walki o ligowe punkty piłkę z narożnika boiska wrzucił Stefaniak w polu karnym najlepiej znalazł się kapitan drużyny Rafał Makuch który płaskim strzałem zapewnił radość kibicom Zatora.Nie był to zdecydowanie najlepszy występ zespołu Zatorzanki jednak walka do samego końca się opłaciła i Zator zdobył komplet punktów.

Skład:Flejtuch,P.Wolanin(83.Mika),Skrobacz(85.Celej),Baluś,Czapiewski,Stefaniak,Makuch,Leszczyński,K.Wolanin(46.Michałek),Żak(71.Kobylański),Ottawa

Zatorzanka Zator-Salavia Grojec 2:1(1:0)

21'Przemysław Mroczek

90'Patryk Wiktoruk(samobójcza)